GEOCACHINGPLUS - 2014/2020

Skarb Żukowski cz.2

Tym razem nasza cała ekipa ma wolne, wiec jedziemy dokończyć geościeżkę „Skarb Żukowski”. Prowiant na drogę zabrany, drobne przedmioty na wymianę również. Pierwszą skrzynką na trasie którą poprzednio przeoczyliśmy jest „Duch Św Rocha„.


OP81GZ Tradycyjny Cache / Duch Św. Rocha

Typ: cacheT | Rozmiar: con_small |
Ukryta: 18.06.2014
Kraj: Polska | Województwo: Pomorskie
Koordynaty: N 54° 20.503′ E 18° 21.918′


Przejeżdżamy przez słynne rondo w Żukowie i zatrzymujemy się na małym parkingu. Kierujemy się do najstarszego  kościoła w Żukowie – św. Jana Chrzciciela, którego początki sięgają aż 1253 roku.

Skrzyneczkę geocache namierzamy bardzo szybko. Jest i wskazówka w środku która mówi : ….że tylko osoba o czystym sercu po otwarciu skrzyni znajdzie złoto i klejnoty. Słyszycie to ! złoto i klejnoty – powiedziałem.

Postanawiamy że jeszcze raz spróbujemy zdobyć nieznalezionego wcześniej „Ducha Trolla”. Pod mostem zostawiamy samochód i zaczynamy wspinaczkę. Wiktoria zostaje na dole, mówi że drugi raz nie będzie pchała się w te krzaki. Kiedy jesteśmy na górze radośnie machamy do Wiktorii która z dołu robi nam zdjęcie.

Chwilę później jesteśmy pod mostem. Podsadzam Krystiana który wchodzi na betonowy podest i mały szperacz zabiera się do pracy. Tata mam – krzyczy Krystian. Wpisujemy się do logbooka wymieniamy fanty i po malutku schodzimy z górki. Jedziemy teraz po skrzynkę „Duch Młynarza„.


OP81GX Tradycyjny Cache / Duch Młynarza

Typ: cacheT | Rozmiar: con_small |
Ukryta: 18.06.2014
Kraj: Polska | Województwo: Pomorskie
Koordynaty: N 54° 20.790′ E 18° 21.112′


Jak sama nazwa mówi, poszukiwania rozpoczynamy w pobliżu starego młyna. Skrzynka ma być ukryta 10m od tabliczki „Młyn Gospodarczy Żukowo” trzeba tylko kierować się na azymut 60°. My bez kompasu ale próbujemy, pakujemy się w krzaki i pokrzywy, liczymy kroki, macamy murek :-) czytamy podpowiedz raz i jeszcze raz… i nic. Nie potrafimy odnaleźć ukrytego geocache’a. Jestem cały oblepiony jakimiś kuleczkami i listkami.

Dobra rezygnujemy, pociesza nas fakt że aby zaliczyć całą geościeżkę jednej skrzynki można nie znaleźć. Pakujemy się do samochodu i jedziemy po „Ducha Wody„.


OP81H2 Tradycyjny Cache / Duch Wody

Typ: cacheT | Rozmiar: con_small |
Ukryta: 18.06.2014
Kraj: Polska | Województwo: Pomorskie
Koordynaty: N 54° 20.896′ E 18° 20.939′


Fajne miejsce, idealne na ukrycie geocache’a. Mały wodospad, płynący leśny strumyk/rzeczka, pozostałości betonowego mostka. Wskazówka trochę zawiła, można powiedzieć że zanurkowałem i wydobyłem skrzynkę z podziemi :-)

Ogromnie cieszy nas fakt że jesteśmy coraz bliżej finału. Jeszcze tylko „Duch Karczmarza„.


OP81GW Tradycyjny Cache / Duch Karczmarza

Typ: cacheT | Rozmiar: con_small |
Ukryta: 18.06.2014
Kraj: Polska | Województwo: Pomorskie
Koordynaty: N 54° 21.141′ E 18° 20.996′


Wracamy do miejsca w którym praktycznie zaczynaliśmy przygodę ze „skarbem Żukowskim”. Jesteśmy w pobliżu skateparku nad jeziorkiem. Czytamy opis i wchodzimy do lasu. Nie wiem czego się spodziewać, w lesie jest dużo możliwości zamaskowania skrzynki. Sprawdzam wskazówkę – „Poziom gruntu, 4m  od drogi w głąb lasu”  Teraz idzie dużo łatwiej. W końcu dostrzegam maskowanie, tak to musi być to! – mówię, schylam się, odkręcam część maskowania i wyjmuję skrzyneczkę. Mamy wszystkie wskazówki. Siadamy sobie wygodnie na ławce i ustalamy koordynaty do finałowej skrzynki – SKARB CZARODZIEJA.


OP81GR Tradycyjny Cache / Skarb Czarodzieja

Typ: cacheT | Rozmiar: con_small |
Ukryta: 18.06.2014
Kraj: Polska | Województwo: Pomorskie
Koordynaty: ?


Ale przyjemnie  wędruje się wiedząc że czeka na nas ostatnia, najfajniejsza finałowa skrzynka. Jeszcze kawałek, ale czy to dobre współrzędne? chwilę później mijamy wielki głaz ze spoilera – hura, więc idziemy w dobrym kierunku.

Wspinamy się na małą górkę, jeszcze tylko parę metrów. Wciąż mamy świadomość że to teren prywatny, ale kto by się tym przejmował przecież już tak blisko do celu. To musi być gdzieś tutaj, telefon pokazuje 2-3m. Krystian mówi – tata zobacz a może tam jest skrzynka – dobra sprawdź to – odpowiadam. No i faktycznie, Krystian wyciąga wielką skrzynkę. Po otworzeniu naszym oczom ukazuje się mnóstwo guzików które są opłatą za wpisanie się do logbooka. My swoje też wrzucamy. Zabieramy ze sobą mały certyfikat zdobywcy oraz ładny otwieracz z kaszubskim wzorem. Dorzucamy kilka naszych gadżetów.

To była jedna z najlepszych skrzynek jakie zdobyliśmy. Dziękujemy autorowi za wspaniałą przygodę i pozdrawiamy KWKS Team.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *